Beyin Köreltme Fabrikası

Beyin Yıkama

Ezberci ve geliştirilmeye müsait olmayan eğitim sistemi; sorgulamayan, katıksız itaat eden, yapay embriyo üretmekten başka bir işe yaramayan, gayet başarısız, olumsuz, tümden etkisiz, sonuç odaksız, anti-analitik, trajik bir ‘vakit öldürgeç‘den öteye ulaşamaz. (Oscar Wilde değil.)

Burada izlenilen ‘koyun kalın’ stratejisi ve bunun kurucuları tüm otoriteleri şaşırtır düzeydedir. Bu koyunların bilindiği gibi aralarında isyankâr(lar) olduğu sürece sürü psikolojisine kapılarak tüm koyunların kendi özelliklerini kaybetme riskleri vardır. Onlara yalnızca belirli otlardan vermek şüphesiz ki onları kaybetmek olacaktır. Bundan dolayıdır ki ilkokuldan itibaren asi nesiller yetiştirmek sakat bir durumdur, bir dezavantajdır.

Günden güne biyonikleşen, robotlaşan, yabancılaşan, umutsuzluğun ve karamsarlığın durdurulamaz artışı, bitmek tükenmek bilmeyen adaletsizlik ve buna tanık olmak, bunların hepsi evet bunların hepsi körelmiş beyinlerin suçu. Bu körelmiş beyinlerin üretildiği fabrikalar çok uzakta değil. Televizyon olan herhangi bir yer ve okullar. Tüm dünya ülkelerinde bu böyle. “Tüm dünya” denilince rahatlama hissi uyandırdı mı? Ben hiçbir şey hissetmedim.

Sonraki Konu İçeriği: ‘Sınırlı Internet’ Psikolojisi

Mecbur Kelimeler: kablo, soğan, kalem

Men Edilmiş Kelimeler: download, adsl, sıkıcı

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s