Gize Piramitlerinin Esrarengiz Sırları

Gize PiramitleriGize piramitleri; Mikerinos, Kefren ve Keops olmak üzere toplam üç tane piramite verilen isimdir. Büyüklükleri | Keops > Kefren > Mikerinos | şeklindedir. Milattan Önce 3000 yıllarında yapıldıkları sanılmaktadır. Onları diğer piramitlerden ayrı tutan en büyük sırları ise içlerinde yazı bulunmaması ve nasıl yapıldıklarının halen bilinmiyor oluşudur. Kimileri şeytani komplolar üzerine yoğunlaşsada en yaygın varsayım bu piramitleri uzaylıların yaptığı düşüncesidir. Bu döngü yüzyıllardır hatta binyıllardır devam etmiştir. Aynı zamanda Keops dünyanın yedi harikasından biri olmayı başardığından mısır piramitleri arasında en saygın pozisyondadır. İşte bazı enteresanlıklar;

 • Mayanız olmadan yoğurt yapabilmek için tek derdiniz piramitte sütünüzü birkaç gün kadar bekletmektir.
 • Keopsun tabanı, kendi yarısının iki katına bölündüğünde ilginç bir biçimde pi (3,14) sayısını verir.
 • Her yüzeyinin yüzölçümünün toplamı, keopsun yüksekliğinin karesine eşittir.
 • Piramitin içinde yaklaşık bir ay bekleyen kirli su, arıtılmış hale dönüşür.
 • Bitkiler, içerde normalden daha hızlı büyür ve ayrıca yaralar, yanıklar çok daha çabuk iyileşir.
 • Piramitlerdeki mumyaları ilk bulan arkeologlar radyoaktif maddeden ötürü kanserden ölmüşlerdir.

Sonraki Konu İçeriği: Uzaylıların kendilerini afişe etmemelerinin sebepleri / UFO

İşte Kullanılacak Kelimeler: ilkel, devinim, tolerans

İşte Kullanılmayacak Kelimeler: gemi, yabancı, dünya

Reklamlar

4 comments

 1. Yorumuma piramitlerin nasıl yapıldığına dair varsayımlarla başlamak isterim.Her biri 20 ton ağırlığında ve yetişkin bir insan büyüklüğünde olan(ki şahsen gidip gördüm) taşlardan oluşturulmuş piramitler tamamen insan ürünüdür.Şu bir gerçektir ki önceki insanlar şimdiki insanlara nazaran daha iri,daha uzun ve daha dayanıklıydı.Ayrıca piramitlerin yapılışı esnasında milyonlarca köle ölmüştür..Bu köleleri mısırlılar dışında shilluklularda (Sudanlılar,Etopyalılar) oluşturmaktaydı.Ki özellikle mısırlılar ve kavruk tenli shilluklular günümüzde de diğer ırklara göre daha iri yapılıdır.Piramitlerin oluşumundaki zaman diliminde birçok Firavun devrinin de geçtiği göz önünde bulundurulursa bunun hiçte imkansız olmadığı ortada.Ayrıca matematiksel boyutunu düşünürüpte beynimizde bir takım soru işaretleri oluşursa bunu bilmek gerekir ki medeniyetler arası matematiğin en çok geliştiği medeniyet Mısır Medeniyeti dir.İnsanlık orta çağdan itibaren meraklı değildi değil mi.Masalsı teoriler günümüzde de arkeoloji dalında çürümüştür.
  Daha sonra bubi tuzaklarına da değinmek gerekir.Her odasının farklı iklimi vardır.Bitkilerle,mayalarla yapılmış beyni öldüren zehirli gazlar..ya bunları saysam konferans metni olur.:D Kısacası bubi tuzaklarının da geliştirildiği ve en fazla görüldüğü şeydir.
  Piramitlerin içini dolaşmak ayrı bir mesele.Çünkü piramitlerin içinde eğilerek yol alıyorsunuz.Öyle bir hesap söz konusu ki insanın nerde ne zaman yorulacağı göz önünde bulundurulmuş ve ona göre küçükte olsa belli bir dinlenme ve doğrulma yerleri konulmuş..Eğilerek gidilmesinin de sebebi şudur..Firavunun yada Firavunların egoist olup kendini bütün insanlıktan üstün görmesi ve Allah a şirk koşarak kendisinden başka ilah tanımamasından dolayı ona secde ederek ulaşılmasını istemesidir.

  Beğen

 2. Benim yazımı ilk gördüğünde yaptığın yorum “yetersiz” olarak kayıtlara geçmişti. Ben de sana zaten ‘yetersiz bir blog’uz demiştim hatırlarsan. Fakat senin yorumunun da pek aydınlatıcı olduğunu göremeyiz hatta benimki daha iyi bence (ki gitmedim :D) Yani neymiş? direkt yermek çok kolaymış ama iş başa düşerseymiş böyle çuvallamakta komik olurmuşmuş.
  Yine de emeğin için +1 rep.

  Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s